در این سیل اخیر روحیه‌هایی که تقریبا از دست رفته بود دوباره زنده شد

در این سیل اخیر  روحیه‌هایی که تقریبا از دست رفته بود دوباره زنده شد

بیانات حاج منصور ارضی حسینیه صنف لباس فروشان 27 فروردین 98

بسم الله الرحمن الرحیم
همه حرفها در دعا و صلوات شعبانیه در این فراز بر این مبحث است:
"اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اعْمُرْ قَلْبِی بِطَاعَتِکَ وَ لا تُخْزِنِی بِمَعْصِیَتِکَ وَ ارْزُقْنِی مُوَاسَاةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیْهِ مِنْ رِزْقِکَ بِمَا وَسَّعْتَ عَلَیَّ مِنْ فَضْلِکَ وَ نَشَرْتَ عَلَیَّ مِنْ عَدْلِکَ وَ أَحْیَیْتَنِی تَحْتَ ظِلِّکَ"
«خدایا! بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست و دلم را با طاعتت آباد کن و به نافرمانی از خود رسوایم مساز و روزی من فرما هم‌یاری با آن‌که رزقت را بر او تنگ گرفتی به مدد آنچه از فضلت بر من وسعت دادی و از عدلت بر من گستردی و مرا در سایه رحمتت زنده داشتی این ماه ماه پیامبر توست، آن سرور فرستادگان شعبانی که آن را به رحمت و رضوانت پوشاندی»
در فضای مناجات شعبانیه اگردقت کنیم می‌بینیم ، پرده‌پوشی در دنیا خیلی مهم است ولی بیشتر از اینها به پرده پوشی آخرت نیازمند هستم! ما باید کاری کنیم در دنیا از پرده پوشی عبور کرده و پاک باشیم، این فراز از مناجات به ما نشان می‌دهد فردای قیامت باز هم حقوقی برگردن داریم و آلوده هستیم، چون نَقل می‌کنند وقتی پرونده را به شخص می‌دهند خودش پرونده زیر بغل به سمت جهنم حرکت می‌کند. 
اگر" وَ اعْمُرْ قَلْبِی" رابه معنی ساخت و آبادانی بگیریم، از خدابخواهیم قلبهایمان را باطاعتش آباد بسازد. طاعت خداوند نیز در عبودیت به دست می‌آید فکر نکنیم با عبادت طاعت به دست می‌آید. عبادت ذره‌ای از عبودیت است، همانطور که رهبر معظم در مراسم دیدار با قاریان قرآن فرمودند از عبودیت غافل نباشید. این فضای "رُحَماءُ بَینَهُم" را در قرآن فراموش نکنیم و اگر میخواهید به اهلبیت و خداوند برسید تقوای الهی(اتقوا الله) داشته باشید. ما از همین فضای مناجات باید مواظب باشیم. سرگرمی دنیا زیاد است مثلاً در همین تعطیلات عید مسئول با دلایلی به ظاهر موجه به سفر می‌رود اما سیل تعطیلی نمی‌شناسد،اینجا عبودیت و بندگی مشخص می‌شود مثلاً کدام نماینده مجلس رفت واز مناطق سیل زده  باز دید کرد؟
ارتشی و سپاهی و هر مسئول دیگری که به کمک مردم رفته خداوند پدرو مادرش را بیامرزد و ان شاءالله با اهلبیت علیهم السلام محشور شوند. اگر این کمکها نبود واقعا مردم فلج می‌شدند!
این طرحهای بلافاصله و سریع، این گروهای نظامی بود که توانست به کمک مردم بیاید. حالا سوال این است چرا آب این قدر بالا آمد؟! به بهانه خشک کردن هورالعظیم نمی‌توان با طبیعت جنگید و هم زمان از مواهب طبیعی بهرمند شد. خب همه امتحان شدند!
به نظر رهبری توجه داشتید؟در این سیل اخیر  روحیه‌هایی که تقریبا از دست رفته بود دوباره زنده شد، آنهاکه با تجربه‌تر بودند به یاد ایام دفاع مقدس افتادند. در همین مناجات شعبانیه بیان می‌شود:
"ارْزُقْنِی مُوَاسَاةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیْهِ مِنْ رِزْقِکَ بِمَا وَسَّعْتَ عَلَیَّ مِنْ فَضْلِکَ"
بعضی به همین فراز از مناجات در همین ایام سیل رسیدند، در همین روزهای سخت واقعاً مواسات کردند. نمی‌شود همین طوری و بدون دلیل حساب کرد، اینها نه به دستوری و امر گوش به فرمان بودند و نه برای چیزی دیگر، بلکه همه عاشقانه رفتند. ما دقت کنیم توجه به عاقبت کار وقیامت داشته باشیم، اگرتوجه نکنیم در این دنیا در آخرت گرفتار می‌شویم:
"أَنَا أَحْوَجُ إِلَی سَتْرِهَا عَلَیَّ مِنْکَ فِی الْأُخْرَی" 
«خدایا گناهانی را در دنیا بر من پوشاندی، که بر پوشاندن آن در آخرت محتاج ترم»
این خیلی مهم است اگر در قیامت این پرده پوشی نباشد گناهان ما را همه می‌بینند؛ جالب آن است امکان دیدن گناهان همه وجود دارد چون بعد می‌فرمایند:
"فَلا تَفْضَحْنِی یَوْمَ الْقِیَامَةِ عَلَی رُءُوسِ الْأَشْهَادِ"
«پس مرا در قیامت در برابر دیدگان مردم رسوا مکن»
در مسیر رءوس الشهاد قرار می‌گیریم و همه رسوا می‌شویم. من خواهش می‌کنم اینها را نگاه کنید و بخوانید حتی یک مرتبه! من نمی‌دانم وخودم هم در آن ماندم، ولی آنها که عمرشان به طاعت خدا گذشته است برایشان " وَ اعْمُرْ قَلْبِی" یک معنایی دارد و آن تعمیر و آماده سازی قلب تا ماه رمضان است. جالب اینجاست که این آماده سازی با ایثار و صدقه حاصل می‌شود. عجیب است که نود درصد اینکار با پول صورت می‌پذیرد، باز هم پول اینجا اثر دارد شما می‌توانید با پول از این سیم خاردارنفس  عبور کنید. به همین منظور ما تصمیم گرفتیم علاوه بر آن کمک نقدی به سیل زده‌ها که به کمیته امداد پرداخت کردیم، قصد داریم برای سیل زده‌ها چادر زنانه  و ملزومات مورد نیاز تهیه کنیم. با کمک هیئات و مسجدارک، حسینیه صنف لباس فروشان و بیت الزهرا در هفته گذشته مبلغ چهل و پنج میلیون تومان جمع شد. حالا با همین کمکهای مردمی قصد داریم کار دیگری انجام دهیم، شما نیز اگر خواستید می‌توانید در این مواسات مشارکت داشته باشید. همانطور که در این صلوات شعبانیه می‌خوانیم:
"وَ ارْزُقْنِی مُوَاسَاةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیْهِ مِنْ رِزْقِکَ بِمَا وَسَّعْتَ عَلَیَّ مِنْ فَضْلِکَ"
«و روزی من فرما هم‌یاری با آن‌که رزقت را بر او تنگ گرفتی به مدد آنچه از فضلت بر من وسعت دادی»
از کسی دیگر بنای کمک گرفتن نداشته باشیم. افرادی  که مقلد امام خامنه‌ای هستندبدانند ایشان اجازه پرداخت قسمتی از  خمس به سیلزدگان را ندادند ومی‌فرمایند از پول زندگی روزمره خرج کنید، یعنی از سفر زیارتی به کربلا بگذر و به مصیبت زدگان کمک کنید. فکر کن دوباره رفتی به کربلا! اگر دارید خرج کنید. امام حسین کسی را که دست مردم را می‌گیرد خوب می‌بیند. این آدرس است خداوند روز عرفه ابتدا اطرافیان و زائران واقعی امام حسین علیه السلام در کربلا را می‌بیند بعد حجاج و ساکنان سرزمین عرفه را! 
با این حرفها شما دل خودرا آباد کنید" اعْمُرْ قَلْبِی بِطَاعَتِکَ وَ لا تُخْزِنِی بِمَعْصِیَتِکَ" ان شاء الله این بلایا از سر ملت بگذرد و هر چه باران می‌بارد باران رحمت باشد و آن کید وخیانت ضد انقلاب و معاندانی که در فضای مجازی بر علیه ماکار می‌کنند به خودشان باز گردد و این دعا را بخوانید:
"اللهم ومن اَرادَنی بِسُوَّءٍ فَاَرِدْهُ"(دعای کمیل)
"