عملکرد بعضی از این مسئولین به‌گونه‌ای بوده است که شما با اصل جمهوری اسلامی، رهبری و دین مشکل داشته باشید.

عملکرد بعضی از این مسئولین به‌گونه‌ای بوده است که شما با اصل جمهوری اسلامی، رهبری و دین مشکل داشته باشید.

بیانات حاج منصور ارضی در حرم امام رضا شب دوم 16مرداد 97


اَعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم
بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُ لِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَا عَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها

در تمام زیارت‌نامه‌ها بحث دوستی و دشمنی مطرح شده است در رابطه با زیارت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه السلام یک قسمتی دارد که هم دردآور است و هم آگاهی می‌دهد ما دشمنی و دوستی را بر چه پایه و اساسی قرار بدهیم. در قسمتی از زیارت حضرت بیان براین است: "اللَّهُمَّ إِنِّی أَتَقَرَّبُ إِلَیْکَ بِحُبِّهِمْ وَ بِوِلایَتِهِمْ أَتَوَلَّى آخِرَهُمْ بِمَا تَوَلَّیْتُ بِهِ أَوَّلَهُمْ وَ أَبْرَأُ مِنْ کُلِّ وَلِیجَةٍ دُونَهُمْ" «خدایا به سوى تو تقرب می‌جویم با دوستى و ولایت ایشان، آخرین آنها را دوست دارم، آنگونه که دوست داشتم اولین آنها را، و بیزارى می‌جویم از هر یارى غیر ایشان»
خط تولی و ولایت پذیری ما، به این شکل است که در ولایت و تولی از اولین تا به آخرین یکسان پیروی می‌کنیم. بعضی می‌آیند در این مسیر و می‌گویند امیرالمومنین اول و آخر هست و بعد راه خودشان را می‌روند. 
نکته بعد که از زیارتنامه امام رضا علیه السلام می‌توان دریافت این است می‌فرمایند:
"اللَّهُمَّ الْعَنِ الَّذِینَ بَدَّلُوا نِعْمَتَکَ وَ اتَّهَمُوا نَبِیَّکَ وَ جَحَدُوا بِآیَاتِکَ وَ سَخِرُوا بِإِمَامِکَ وَ حَمَلُوا النَّاسَ عَلَى أَکْتَافِ آلِ مُحَمَّدٍ" «خدایا لعنت کن کسانى را که نعمتت را دگرگون کردند، و پیامبرت را متهمّ نمودند، و آیاتت را منکر شدند، و امام برگزیده ات را ریشخند زدند، و مردم را علیه خاندان محمّد مسلط کردند»
این قسمت از زیارتنامه شاهدی قرآنی هم دارد، اما می‌فرماید آنها که نعمت حقیقی پروردگار را تغییر می‌دهند و تبدیل به چیزی دیگر می‌کنند این‌ها مورد لعن قرار می‌گیرند. این لعن را شما می‌توانید از ابتدای طلوع نور اسلام حساب کنید و یا همین الان آن را مشاهده کنید! شما این روزها موارد زیادی در باب ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام می‌بینید؛ به گونه‌ای حرف می‌زنند، طوری خط و مشق می‌دهند که نعمت ولایت را به بازی می‌گیرند و در این کار آزاد هستند. شما به یاد‌ داشته باشید از محرم بالاتر، حقیقت غدیر است و اگر می‌خواهید عاشورا را زنده نگه‌دارید باید از غدیر محافظت شود، چون دشمنان غدیر حتی بیشتر از امام حسین علیه السلام است. شما در محرم می‌بینید اقلیت‌های مذهبی نیز عرض ارادت دارند، چون حاجت روا شده و یا حاجت دارند مجبورند عرض ارادت کنند، یعنی مثل ما شوق و خط سیر ندارند و برای خود محرم را مشق نکرده‌اند و همانطور که دین ما می‌فرماید امام حسین علیه السلام را نمی‌شناسند و نمی‌خواهند. چون حاجتمند هستند سر فرود می‌آورند. ما هم دل می‌گیریم و به اهل بیت جسارت می‌کنیم و می‌گوییم آقا ارمنی و جهود و مسیحی را قبول کردی!؟ و شروع می‌کنیم حرف‌هایی می‌زنیم که تکرار نمی‌توانیم بکنیم.
حالا در این میان عده‌ای هستند نعمت خداوند را یا بدل می‌زنند و یا تبدیل می‌کنند که دیگر نعمت نیست. شما توجه کنید به عملکرد بعضی از این مسئولین، کاری کردند که شما با اصل جمهوری اسلامی مشکل داشته باشید. کاری کردند با رهبری و دین و خداوند و اهل بیت علیهم السلام مشکل داشته باشیم، حالا شخصی برای یک لقمه نان، شخصی برای کار و یا هر چیز دیگری...
در طی این سال‌ها مسئولین به شکلی ناسپاسی کردند که نعمت نظام جمهوری اسلامی و وجهه دولت را خراب کردند. در زیارت امام رضا علیه السلام شما همین را لعن می‌کنید و تکرار می‌کنید: "اللَّهُمَّ الْعَنِ الَّذِینَ بَدَّلُوا نِعْمَتَکَ وَ اتَّهَمُوا نَبِیَّکَ وَ..." 
از روز اول همین کار را کردند و به نبی خداوند تهمت زدند و حالا نیز چنین می‌کنند، اتهام به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، یعنی ولایت امیرالامومنین را قبول نداشتن و سلسله وار ادامه دارد تا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، امام زمان نیز دستور دادند همه امور زندگی را از یک ولی فقیه که شاخصه آن "فَارْجِعُوا فِیهَا إِلَی رُوَاةِ حَدِیثِنَا فَإِنَّهُمْ حُجَّتِی عَلَیْکُمْ" است با آن صفات و شاخصه‌های بیان شده بگیرید.
نکته بعدی که بسیار حرف مهم است " وَ جَحَدُوا بِآیَاتِکَ" افرادی که با آیات خداوند جنگیدند، و الان نیز همین کار را می‌کنند.
و در این میان از همه دردناک‌تر این فراز است "وَ سَخِرُوا بِإِمَامِکَ" به مسخره گرفتن امامت معصومین است و معنایی دیگر آن مسخره کردن رهبری جامعه است. اگر رهبری جامعه در فکر جوانان لطمه بخورد دیگر از همه افراد جامعه لطمه می‌خورد. حتی بعضی از مذهبی‌ها این کار را می‌کنند. اصل این موضوع نیز باز می‌گردد به زمان ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام تا به امام رضا علیه السلام، شما الان نگاه نکنید به این صحن و سرای امام رضا علیه السلام، در زمان حیات‌شان سعی در تخریب ایشان داشتند. اشتباه نکنیم، وضعیت فعلی ایشان را با امامان دیگر مقایسه نکنید. در نگاه شیعی داشتن قبر اهمیت و الویت ندارد چرا که اگر این طور بود از همه مهم‌تر قبر حضرت زهرا سلام الله علیها بود، چرا برای ایشان قبری وجود ندارد؟! توجه کنید ما نباید کاری کنیم که کسی امامت ما را به سخره بگیرد، از امیرالمومنین تا امام زمان علیهم السلام و تا برسد به رهبر حال حاضر جامعه! اگر کسی نائب امام زمان را مسخره کند، کار امام زمان را خراب کرده است. یک بنده خدایی روحانی نبود و می‌گفت به من در خیابان بی‌احترامی می‌کنند، اما ایراد ندارد، خداکند به اهل بیت و خداوند بی‌احترامی نکنند. حرام خوردن این عاقبت را دارد، دشمن سعی دارد از طریق فضای مجازی بی‌احترامی و بد‌حرف زدن را بین جامعه با هر بهانه‌ای نشر دهد. مثلاً روحانی دیدی کارش را راه نینداز، کمکش نکن، چیزی به او نفروش! 
" وَ حَمَلُوا النَّاسَ عَلَى أَکْتَافِ آلِ مُحَمَّدٍ" اگر بخواهیم این فراز را معنی کنیم باید گفت چنان شد که مردم بر گرده اهل بیت سوار شدند، این درد نیست؟! اهل بیت علیهم السلام بسیار آزار دیند ما هرچند، شهید دادیم، و سختی کشیدیم اما کار برای اهل بیت به جایی کشید که امام رضا علیه السلام تنهای تنها شد. بعضی می‌گویند اباصلت خوب بوده ولی اینجا امایی دارد. امام رضا علیه السلام هنوز هم تنها و غریب است. چون اگر امام غربت نداشت باید زیارت جوادیه غلط باشد چرا که در آن زیارت می‌گوییم ای آقایی که زائر کم داری! تا جایی که " وَ الْبِئْرِ الْمُعَطَّلَةِ" هستید یعنی چاه پر‌آب هست ولی کسی درآن سطل نمی‌اندازد تا از آن آب بیرون بکشد. ما همه اینجا هستیم تا افتخارات مان را به امام رضا علیه السلام ارائه دهیم. امام رضا علیه السلام دریای بی‌کران علم و معرفت، خب چیزی از او بخواهیم. تا وقتی که ما این گونه از شما می‌فهمیم ، شما غریب هستید. ما در حال حاضر درگیر جنگی به مراتب سخت‌تر از دفاع مقدس و مدافعان حرم شدیم. الان جنگی است که خوب‌ها و سینه زن‌ها را با خود می‌برد، و اگر این سینه زنی‌ها تعطیل شود تا به حرم امام رضا بی‌حجاب می‌آیند! و آنچه که بزرگان فرمودند...
آقا به داد ما برس، خیلی بی‌دین زیاد شده است، ما تا حرم امام رضا علیه السلام می‌آییم با هوس و حالات عجیب و غریب می‌آییم. آقا ما نصف شب آمده‌ایم تا کسی ما را نشناسد، مثل مهمان‌های دیگر شما که در طی روز می‌آیند نیامدیم تا کسی ما را نشناسد، ما این را می‌گوییم امام رضا علیه السلام به داد ما برس، اگر تو نخواهی ما دشمن شاد نمی‌شویم.