تمام پول‌ها و ارزهایی که به اشخاص مشخص و معین پرداخت شده است را یا باید بگوییم از بانک مرکزی دزدی کرده‌‌اند یا مسئولین نیز با نظارت خود شریک این افراد هستند.

تمام پول‌ها و ارزهایی که به اشخاص مشخص و معین پرداخت شده است را یا باید بگوییم از بانک مرکزی دزدی کرده‌‌اند یا مسئولین نیز با نظارت خود شریک این افراد هستند.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز نوزدهم ماه شوال مورخ دوازدهم تیر ماه سال ۱۳۹۷ حسینیه صنف لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

بدانید اگر ما به هم رحم نکنیم خداوند نیز به ما رحم نمی‌کند.
در ادامه حدیث پیامبر صلی الله علیه و آله به خصلت شصت و سوم رسیدیم " هَشَّاشاً بَشَّاشاً " مومن گشاده رو و شاداب است. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‌فرمایند: " حُسْنُ اَلْخُلُقِ یُثْبِتُ اَلْمَوَدَّةَ وَ حُسْنُ اَلْبِشْرِ یُذْهِبُ اَلسَّخِیمَةَ " اخلاق نیک باعث دوستى امت و خوشرویى، عامل از بین رفتن کدورت و کینه است. در حدیث دیگری پیامبر صلی الله علیه و آله می‌فرمایند: " ثَلاثٌ یصْفینَ وُدَّ الْمَرْءِ لِأَخیهِ الْمُسْلِمِ: یلْقاهُ بِالْبُشْرِ اِذا لَقِیهُ وَیوَسِّعُ لَهُ فِی الْمَجْلِسِ اِذا جَلَسَ إلَیهِ وَ یدْعُوهُ بِأَحَبِّ الْأَسْماءِ اِلَیهِ " سه چیز دوستی مسلمانان را نسبت به هم صفا دهد: با دوست خود با خوشرویی برخورد کند، در مجالس برای او جا باز کند، و او را با نامی که بیشتر آن را دوست دارد صدا کند. در ملاقات با دوستان مومن ابتدا بسیار با صلابت و خوشرو برخورد کنید و بعد از آن برای دوستان خود احترام قائل شوید دوستان خود را به بهترین وجه صدا کنید. پیامبر در مورد اخلاق و برخورد مومن می‌فرمایند: " اَلمُومِنُ دَعِبٌ لَعِبٌ وَ المُنافِقٌ قَطِبٌ غَضِبٌ " مومن شوخ و کارهایش لذت‌بخش است و منافق اخمو و ترشرو است. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: " البشاشةُ اول  الضیافة مَن اَحب المحمده مِن النّاس لغیر مزریة  ببشرِ حُسن‌ " خوشرویی اولین پذیرایی از مهمان است و کسی که دوست دارد مردم از او عیب نگویند و او را مدح کنند پس با خوشرویی مردم را دیدار کنند. امام باقر علیه السلام می‌فرماید: مردی خدمت رسول خدا صلی الله علیه و آله آمد و عرض کرد: ای رسول خدا! مرا سفارش و نصیحتی کن، پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: برادر دینی ات را با چهره گشاده و باز ملاقات کن. خوشرویی و گشاده‌رویی دوستی‌آور است و انسان را به خدا نزدیک می‌کند، و چهره درهم گرفته دشمنی‌ آورد و انسان را از خدا دور می‌کند. از امام صادق علیه السلام درباره حدود حسن خلق سوال شد: " ما حَدُّ حُسْنِ  الخُلْقِ " حد و اندازه حسن خلق چیست؟ حضرت فرمودند: " تَلینُ جانِبَکَ وَ تُطیبُ کَلامَکَ و تَلْقی اَخاکَ بِبِشرٍ حَسَنٍ " حد و اندازه حسن خلق این است فروتن و نرم‌خو باشی، گفتارت را پاکیزه بگردانی و خوش سخن باشی، و با برادران دینی خود با گشاده‌رویی برخورد کنی. حضرت در تفسیر آیه " وَقُولُوا لِلنَّاسِ حُسْنًا " و با مردم سخن نیکو گویید(سوره بقره آیه ۹۳) ، می‌فرمایند: مقصود همه مردمان اعم از مؤمن و کافر است. با مؤمنان باید گشاده‌رو بود ولی با کافران به نرمى و مدارا سخن گفت، تا به سوى ایمان کشیده شوند و کمترین ثمره این کار آن است که خود و برادران مؤمنش را از گزند کافران مصون مى‌دارد. البته با دغل و چرب زبانی نمی‌توان درست‌کار کرد مثلاً شخصی امروز کم آورده می‌گوید من دست همه را می‌بوسم و همه را فریب می‌دهد. تمام پول‌ها و ارزهایی که به اشخاص مشخص و معین پرداخت شده است را یا باید بگوییم از بانک مرکزی دزدی کرده‌‌اند یا مسئولین با نظارت خود شریک این افراد بودند چون این افراد و شرکت‌ها شناخته شده بودند. سعی کنید گره‌ از زندگی مردم باز کنید حتی شده با کمترین پول و ریالی.
این دوره‌ها می‌گذرد مرحوم پدر ما می‌گفت در زمان قحطی درزمان قبل از انقلاب مردم بر سر یک لقمه نانی که هنوز از تنور بیرون نیامده بود دعوا می‌کردند، به خاطر اینکه نان نبود. حالا کاسبی‌های دورغین به هم ریخته است به خودمان رحم نمی‌کنیم. اگر فهم دینی دارید بپرسید که اگر جنسی خریدید و گران شد بای فقط به مقدار سود خود بر روی آن بکشید نه با قیمت جدید آن را بفروشید. این بهانه خوبی نیست که بگوییم نمی‌توانم جای آن بگذارم حواستان باشد این پول‌ها را خرج مریضی می‌کنید. اگر ما به خودمان رحم نکنیم باید کاسه چه کنم دردست بگیریم، در حالی که همه مشغول احتکار و گران فروشی هستند. فقیر و غنی می‌گویند نداریم! بدانید اگر ما به هم رحم نکنیم خداوند نیز به ما رحم نمی‌کند.