مشکلات کشور از زمانی آغاز شده است که به خداوند پشت کردند و هر روز هم بدتر می‌شود.

مشکلات کشور از زمانی آغاز شده است که به خداوند پشت کردند و هر روز هم بدتر می‌شود.

بیانات حاج منصور ارضی در دعای کمیل شب پانزدهم ماه شوال شب شهادت حضرت حمزه سید الشهدا و رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی علیهما السلام مورخ هشتم تیر ۱۳۹۷ حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام


اَعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم 
بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُ لِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَا عَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها


حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام
 مطیع و ولایت‌پذیر رهبر خود بوده است.

امشب رحلت جانگداز حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام است. افراد بسیاری به زیارت ایشان مشرف می‌شوند لیکن کمتر توجه دارند، ایشان دارای ولایت خاصه بودند و از طرف دو امام مامور بودند. با این همه دین خود را به امام زمان خود ارائه نموده و سوال داشته که آیا این اعتقادات من قابل پذیرش است؟! یعنی حاضر بوده با گذشت سال‌ها فکر و اعتقاد خود را در صورت نیاز اصلاح نماید. زمانی‌که فکر و اعتقاد خود را برای امام مطرح می‌کند حضرت خوشحال می‌شود و او را تائید می‌کنند. حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام مرجع تقلید بوده و علاوه بر آن نیابت خاص چند امام عصر خود را داشته است. ما در زمان حضرت حجت علیه السلام چهار نفر را داشتیم که نیابت خاص داشتند. حضرت سیدالکریم علیه السلام نیز در زمان امام جواد و امام هادی علیهما السلام نیابت خاص داشتند. مردم به زیارت می‌آیند و زیارتی را قبول دارند که حاجت روا شوند، به زیارت این سه امامزاده می‌آیند که امامزاده طاهر علیه السلام از نوادگان امام چهارم، دیگری حضرت حمزه علیه السلام برادر امام رضا علیه السلام و پسر امام موسی بن جعفر علیه السلام و خود حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام که از نوادگان امام حسن علیه السلام با چهار پشت فاصله است. ولی کسی به جایگاه و مقام ایشان کمتر توجه دارد. ایشان مطیع و ولایت‌پذیر رهبر خود بوده است اما مردم برای حاجت به دور او جمع می‌شوند. این جمع چه مقامی دارند؟ که در روایتی از امام هادی علیه السلام داریم: " مَن زارَ عَبدالعَظیمِ الحَسَنی(ع) بِرِی کَمَن زارَ الحُسَین(ع) بِکَربَلا " ایشان که هستند که هرکسی به زیارت بیاید گویا به کربلا رفته است. کسی که مطیع و ولایت پذیر باشد به مقام قرب اهل بیت علیهم السلام و منّا اهل بیتی می‌رسد. در تاریخ داریم که از شیخ صدوق سوال شد چرا وصیت کردید در این منطقه دفن شوید بیان داشته این سرزمین اولین سرزمینی است که در قیامت به حساب آن رسیدگی می‌شود و من می‌خواهم شاهد انتقام دشمنان اهل بیت باشم. در زیارت حضرت سید الکریم علیه السلام توجه داشته باشید و از این شخصیت بخواهید که اطاعت از رهبری را به ما عنایت کنند و مانند خودشان مطیع امام زمان خود باشیم.

اگر کسی مسیر هدایت را در شخصی به غیر از خداوند می‌جوید، بداند این هدایت نیست بلکه گمراهی صددرصد است.
در ادامه مباحث شب‌های جمعه قبل از ماه مبارک رمضان در بررسب مناجات خمس‌عشر به مناجات مریدین رسیدیم. این مناجات ابتدا با تسبیح خداوند آغاز می‌شود " سُبْحانَکَ ما اَضْیَقَ الْطُّرُقَ عَلى‏ مَنْ لَمْ تَکُنْ دَلیلَهُ، وَ ما اَوْضَحَ الْحَقَ‏ عِنْدَ مَنْ هَدَیْتَهُ سَبیلَهُ، اِلهى‏ فَاسْلُکْ بِنا سُبُلَ الْوُصُولِ اِلَیْکَ، وَ سَیِّرْنا فى‏ اَقْرَبِ الطُّرُقِ لِلْوُفُودِ عَلَیْکَ، قَرِّبْ عَلَیْنَا الْبَعیدَ "  منزهى تو! چه اندازه تنگ است راه‌ها بر کسى‏ که تو رهنمونش نباشى و چه اندازه حقیقت روشن است‏ براى کسی که تو راهش را نشانش داده‏‌اى خدایا! پس ما را به راه‌هاى رسیدن به درگاهت بدار و از نزدیک‌ترین راهى که به تو رسند ما را ببَر! دور را بر ما نزدیک گردان. بدانید راهی که به سمت خداوند طی می‌شود، راهی سخت است! مردم در خیال خود در مسیر بندگی بدون خداوند پیش می‌روند، بدون خداوند هر راهی که بروید به تنگنا و مشکلات برمی‌خوریم. این که اعتراف می‌کنی خداوند منزه است و بدون راهنمایی او هرکسی زمین می‌خورد به همین موضوع اشاره دارد. " وَ ما اَوْضَحَ الْحَقَ‏ عِنْدَ مَنْ هَدَیْتَهُ سَبیلَهُ " از این جمله معلوم می‌شود هدایت یقیناً در دستان خداوند است. اگر کسی احساس می‌کند مسیر هدایت را می‌داند و یا از دست شخصی به غیر از خداوند هدایت را می‌جوید، بداند این هدایت نیست بلکه گمراهی صددرصد است. یعنی بعضی‌ها به خیال خودشان کاری برای مملکت و یا دین انجام می‌دهند، چه نماینده مجلس، چه قوه قضائیه و چه قوه مجریه باشد چون به خداوند کاری ندارند، مسیرشان اشتباه است. اگر با اخلالگران اقتصادی نیز برخورد می‌کنند باید سوال کرد چه کسی به آن‌ها اجازه خرید و فروش و گردش مالی و چرحاندن اقتصاد را داده است؟! باید از مسئولین سوال کرد برای مردم چه ارمغان آوردید؟ بعضی فکر می‌کنند هدایت در دستان آن‌هاست ولی الآن که می‌بینند مردم فریاد می‌زنند و در این میان هم ضد انقلاب حرف‌ و شرارت‌هایی را برنامه‌ریزی می‌کند، ترسیده‌اند. تمام بزرگان ما می‌گویند مشکلات به جان مردم رسیده است، آن هم بعد از چهل سال و بدانید راه حل داشتند و عمل نکردند، این از زمانی است که به خداوند پشت کردند این مشکلات پیش آمده و هر روز هم بدتر می‌شود. حتی خود مردم نیز به شکل دیگری؛ چه اجتماعاتی در شب‌های لیله القدر و ماه مبارک رمضان به شب‌زنده‌داری می‌پرداختندو با خدا حرف زدند، حالا یک اتفاقی افتاد و در اثر بازی گلی رد و بدل شد یا نشد! مردم به بیرون آمدند و از یادشان رفته چند شب پیش‌تر برای مناجات با خداوند شب را بیدار بودند. موضوع مناجات تبدیل شده بود به پایکوبی و شادی‌های شیطانی، شادی امری مشخص و دارای حدود است. امام حسین علیه السّلام فرمودنداِنَّ النّاسَ عَبیدُ الدُّنْیا وَ الدِّینُ لَعْقٌ عَلى اَلْسِنَتِهِمْ یَحوطونَهُ ما دَرَّتْ مَعائِشُهُمْ فَاِذا مُحِّصوا بِالْبَلاءِ قَلَّ الدَّیّانونَ به راستى که مردم بنده دنیا هستند و دین لقلقه زبان آن‌هاست، تا جایى که دین وسیله زندگى آن هاست، دین دارند و چون در معرض امتحان قرار گیرند، دینداران کم مى‌شوند.
بعد از ماه رمضان چند نماز واجب‌تان قضا شده است؟ به نمازهای مستحبی کاری نداریم، -که قبلاً عرض شد بعد از ماه رمضان ده شب را به شب‌زنده‌داری اضافه کنید تا چله نشینی کامل شود.- به این صورت راه حقیقت و بندگی را گم می‌کنیم، به همین دلیل است قرآن کریم دین مردم را یک حرف می‌داند. سوال این است چه اندازه راه بر مردم باز است وقتی خداوند را ندارند؟! 
" اِلهى‏ فَاسْلُکْ بِنا سُبُلَ الْوُصُولِ اِلَیْکَ چه اندازه حقیقت روشن است‏ براى کسی که تو راهش را نشانش داده‌‏اى خدایا. خدایا به ما راهی نشان ده که واقعاً آخرش به تو ختم شود و در انتها تو منتظر ما باشی! خیلی‌ها به انتهای راه نمی‌رسند و این به لباس و کتاب و فریاد نیست. بیاییم توبه کنیم برای محبت‌های خداوند که جواب قانع‌کننده ندادیم. خدایا ما اولین شب جمعه بعد از ماه رمضان است که به در خانه‌ی شما آمدیم، خدایا می‌دانیم تنها و کم هستیم ولی می‌دانیم تو و بندگانی که در خانه شما آبرو دارند ما را کمک می‌کنید تا در این خانه بمانیم، همه نگرانی من ماندن بر در این خانه است.