ما به دست خودمان زندانی و اذیت شده‌ایم و کسی هم نمی‌تواند ما را از این زندان بیرون بیاورد مگر خداوند و اهل بیت علیهم السلام.

ما به دست خودمان زندانی و اذیت شده‌ایم و کسی هم نمی‌تواند ما را از این زندان بیرون بیاورد مگر خداوند و اهل بیت علیهم السلام.

بیانات حاج منصور ارضی در دعای کمیل شب دهم شعبان المعظم مورخ هفتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام


بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

بدانید! مومن روزه‌دار در مواجه با عمل خود آرامش و سکوتش زیاد می‌شود، البته نه در مقابل ظلم!
" اللَّهُمَّ عَظُمَ بَلاَئِی وَ أَفْرَطَ بِی سُوءُ حَالِی وَ قَصُرَتْ (قَصَّرَتْ) بِی أَعْمَالِی وَ قَعَدَتْ بِی أَغْلاَلِی " خدایا! بلایم بزرگ شده و زشتى حالم از حدّ گذشته و کردارم خوارم ساخته و زنجیرهاى گناه من را زمین گیر نموده است(دعای کمیل) . در این فراز فرق ما و متقین بیان می‌شود، متقین حالشان خوب است و اعمالشان نیز خوب است، آن‌ها زمین گیر دنیا نیستند و همیشه آماده پرواز هستند و از خداوند می‌خواهند " اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی التَّجَافِیَ عَنْ دَارِ الْغُرُورِ وَ الْإِنَابَةَ إِلَى دَارِ الْخُلُودِ " خدایا دورى از خانه فریب و بازگشت به خانه جاویدان روزیم گردان(دعای شب بیست و هفتم ماه رمضان) . یعنی همیشه آماده‌ هجرت از این دنیا هستند، اما من و شما فریاد می‌زنیم که بلایی عظیم نثار ما شده است! چرا؟ چون بد حال هستیم اگر این‌گونه نبود از ابتدای دعای کمیل آرام آرام گریه می‌کردیم و متاسفانه متوجه نیستیم. فرق ما با متقین این است که ما گرفتار  " أَفْرَطَ بِی سُوءُ حَالِی " شده‌ایم و به همین دلیل با زنجیر و قیود در این عالم حبس شدیم " حَبَسَنِی عَنْ نَفْعِی " . 
کسانی که برای ظهور حضرت مهدی فاطمه سلام الله علیه آمادگی دارند خیلی واضح است،  آن‌قدر تلاش می‌کنند و به هر نحوی فعالیتی انجام می‌دهند، اما ما چنین آمادگی را نداریم. خوبان عالم حداقل در ماه شعبان روزه‌دار بودند، بدانید! مومن روزه‌دار در مواجه با عمل خود آرامش و سکوتش زیاد می‌شود، البته نه در مقابل ظلم! به همین دلیل همیشه سعی می‌کند گمنام باشد. البته در مقابل ظلم فریاد می‌زند. متاسفانه ما نشانه‌های خوبی و بدی را جابجا کردیم زیرا گرفتار دنیا هستیم. می‌گوید من که بد هستم و هنجارشکنی می‌کنم پس فریاد می‌زنم، خودش را به دیگران نشان می‌دهد. ولی خوبان عالم این‌گونه نیستند و هرچه به ماه مبارک رمضان نزدیک می‌شوند حالتی به‌سان شرمندگی به آن‌ها دست می‌دهد. 
ما به دست خودمان زندانی و خیلی اذیت شده‌ایم و کسی هم این قدر اعتبار ندارد که ما را از این زندان بیرون بیاورد مگر خداوند و اهل بیت علیهم السلام، ضمانت اینان قبول است ولی سرگرمی ما زیاد است. گاهی اوقات مشغول نماز هستیم که تلفن همراه ما زنگ می‌زند، حواسمان می‌رود به سوی تلفن! چرا این را قطع نمی‌کنیم؟ خیلی گرفتار هستیم و جالب است که متوجه گرفتاری‌های خود هم نیستیم. گاهی کسی را می‌بینیم می‌گوییم چفدر گرفتار است، ولی اصلا حواسمان به گرفتاری‌های خودمان نیست. شیطان اینجا خط می‌دهد و می‌گوید مردم را ببین آن‌ها از تو بدبخت‌تر و گنه‌کارتر هستند. پس از این که به در خانه امام حسین علیه السلام که می‌آیی می‌بینی اینجا هرکسی را راه نمی‌دهند. اینجاست که باید با دعای کمیل آشنا شویم، ما ماندگان در راه هستیم اگر متوجه شویم!