بدانید آمریکا از ابتدا با این مردم و نظام اسلامی دشمن بوده است و از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین و کثیف‌ترین کسانی که دشمن این نظام هستند حمایت می‌کند.

بدانید آمریکا از ابتدا با این مردم و نظام اسلامی دشمن بوده است و از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین و کثیف‌ترین کسانی که دشمن این نظام هستند حمایت می‌کند.

بیانات حاج منصور ارضی در زیارت عاشورا روز چهاردهم ربیع الثانی مورخ دوازدهم دی ماه ۱۳۹۶ حسینیه لباس فروشان


بسم الله الرحمن الرحیم

بدایند در این فتنه‌ها هر مسئولی که کم کاری کرده فردای قیامت مقصر است.
در ادامه بیان حدیث صد و سه خصلت مومنین در کلام رسول الله صلی الله علیه و آله به ویژگی دوازدهم " مُعَلِّمَ الْجَاهِلِ " آموزنده جاهل است. مومن واقعاً به نادان تعلیم می‌دهد اگر بخواهیم توجه کنیم، شناخت جاهل نیز برای ما مهم می‌شود. در غررالحکم امیرالمومنین علی علیه السلام در رابطه با شناخت جاهل می‌فرمایند " العاقِلُ مَن أحْرَزَ أمرَهُ ، الجاهِلُ مَن جَهِلَ قَدْرَهُ " عاقل کسی است که شأن خود را حفظ می‌کند و جاهل کسی است که ارزش و قدر خود را نمی‌داند. ممکن است فردی ثروتمند یا تحصیل کرده باشد ولی حد و مرز خود را تشخیص نمی‌دهد لذا می‌بینی اصل رفتار و گفتارش ضد خداوند است به این فرد جاهل گفته می‌شود. در روایت دیگر امیرالمومنین علیه السلام می‌فرمایند " العالِمُمَن عَرفَ قَدْرَهُ ، الجاهِلُ مَن جَهِلَ أمْرَهُ " دانشمند کسى است که قدر و اندازه خویش را بشناسد و نادان کسى است که شأن خود را نشناسد. خداوند برای انسان‌ها تکالیفی را واجب کرده است و عدم آگاهی از این تکالیف یعنی نادانی و جهل. مثلاً آن دانشجو و یا طلبه‌ای که می‌گوید من باید درسم را بخوانم و اوضاع جامعه به من ربطی ندارد، هرکسی نسبت به جامعه خود وظیفه‌ای دارد. سومین نکته از حضرت امیر که می‌فرمایند " الجاهِلُ مَنْ أطاعَ هَواهُ فی مَعْصِیَةِ رَبِّه " بی‌خبر و نادان کسی است که در معصیت پروردگار، مطیع هوای نفس خود باشد.
اگر در مسائل این روزها دقت کنید؛ قیمت تخم مرغ گران شد، بلافاصله خبر واردات چند هزار تن تخم مرغ را برای تنظیم بازار دادند. این کار مطابق با این فراز دعای فرج نیست " وَعَلَى الاْمَراءِ بِالْعَدْلِ وَالشَّفَقَةِ " مسئولین باید به اندازه خودشان عدل داشته باشند -منظور عدل امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و یا عدل خداوند نیست.- این " بِالْعَدْلِ وَالشَّفَقَةِ " متناسب با حاکم و مردم است. مسئولین قول دادند که مشکلات را حل می‌کنند ولی مردم چیزی ندیدند و دشمن هم که کور نیست متوجه شد گره مردم را باز نکردید. زمانی که عده‌ای از مردم به مسائل اقتصادی اعتراض کردند خُب دشمن هم در بین مردم نفوذ می‌کند و به اغتشاش و تخریب دست می‌زند حتی پرچمی که اسم خداوند روی آن است، یا کتاب خدا، یا حوزه علمیه، یا مسجد و یا کلیه اماکن عمومی و وسایل شخصی را به آتش می‌کشد. بدایند در این فتنه‌ها همه مدیرانی که کم کاری کرده‌اند مسئول هستند. دقت کنید چه کسانی دو پهلو حرف می‌زنند؟ چرا بعد از فتنه ۸۸ هیچ قانونی برای برخورد با اغتشاش‌گران تدوین نشد؟ خیلی از این اغتشاش‌گران کسانی هستند که در سال ۸۸ آشوب درست کردند، این افراد یا فرار کردند یا آزاد شده‌اند و حالا دوباره به کشور ضربه می‌زنند. در این شرایط فقط مردم و بسیجیان باید جان خود را تقدیم کنند، یک مسئول مردانگی کند و سرمایه‌های کشور را از بانک‌ها بیرون بیاورد. این افراد مقصر هستند چه ما بگوییم و چه نگوییم فردای قیامت مسئول هستند.

مردم که پای این نظام ایستاده‌اند و به طور خودجوش برمی‌خیزند و همه مفسدین را از بین می‌برند.
چرا بعضی از مسئولین مانند شاه ملعون از خودشان دفاع می‌کنند؟ مردم که پای این نظام ایستاده‌اند و به طور خودجوش برمی‌خیزند و همه مفسدین را از بین می‌برند. بدانید آمریکا از ابتدا با این مردم و نظام اسلامی دشمن بوده است و از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین و کثیف‌ترین کسانی که دشمن این نظام هستند حمایت می‌کند. مسئولین حق مردم را ندادند و دشمن هم از این اتفاق‌ها سو استفاده نمود و جانیانی که واقعاً جنایت کرده‌اند، آشوب به پا کردند. واقعا با درآمد یک میلیون تومان نمی‌شود به راحتی زندگی کرد و اجاره خانه هم خیلی بالاست، بنده‌های خداوند گرفتار هستند، مراقب آه مردم و مومنین باشید. شما هم به فکر مردم و همسایگان خود باشید. 
در تاریخ می‌خوانید ابوموسی اشعری خیلی مرید داشته، به دنبال مناجات بوده و یا دنبال جلوس در مسجد بوده است. الان ما چند ابوموسی داریم؟ امیرالمومنین علی علیه السلام می‌فرماید " الجاهِلُ مَن یَعتَمِدُ عَلى أمَلِهِ و یَقصرُ فی عَمَلِه " جاهل کسی است که اعتماد بر آرزوهای خود کند ولی عمل او کم و ناقص است. برای بهبودی کار، زندگی و خانواده خود لااقل به یک خانواده که با سختی زندگی می‌کنند کمک کنید.
باید در هیئات به فکر افراد ضعیف و کم درآمد باشیم خیلی از مردم فقط به فکر خود هستند و خانه و اثاث آن رامدام تغییر می‌دهند ولی بدانند عاقبت همه مرگ است. واقعاً چرا ما خود را این‌گونه به جهالت می‌زنیم؟ اول کسی که قدر و ارزش خود را نمی‌داند، دوم نسبت به انجام تکالیف و فرایض خود آگاهی ندارد، سوم در معصیت پروردگار مطیع هوای نفس است و چهارم بر آرزو‌های خود اعتماد داشته ولی عمل کمی از او سر بزند.
الحمدلله مردم و بسیجیان ما آماده هستند و با یک الله اکبر همه جمع می‌شوند، آن وقت شما می‌بینید چه اتفاقی می‌افتد. لیکن شما هم باید حواستان باشد؛ اول به شایعات توجه نکنید. دوم خودمان به پخش کردن حرف‌های شایعه نپردازیم. سوم ما عاشورایی هستیم و زیارت عاشورا در جان ما رسوخ کرده است ما به دنبال مُردن راحت و در رختخواب نیستیم شاید لایق نباشیم ولی به دنبال شهادت هستیم، اما دشمنان ما دنبال شهادت نیستند. بزرگان می‌گویند زمانی که اوضاع نابسامان است و دشمن هم به‌دنبال ضربه زدن و حمله می‌باشد روزی ۵ بار سوره فیل " أَلَمْ تَرَ‌ کَیْفَ فَعَلَ رَ‌بُّکَ بِأَصْحَابِ الْفِیلِ " را بخوانید. اثر دارد و دفع حملات می‌شود، همان طور که حملات ابرهه دفع گردید. برای نزول رحمت الهی هم استغفار کنید مومنین باید دعا کنند وگرنه بسیاری از مردم در ترس و وحشت هستند چون به دنبال یار و دنیا هستند.