دلیل یادآوری فتنه سال ۸۸ این است که بیدار باشیم و بدانیم آن‌هایی که به دشمن پیوستند و منحرف شدند همه از ابتدا منحرف نبودند.

دلیل یادآوری فتنه سال ۸۸ این است که بیدار باشیم و بدانیم آن‌هایی که به دشمن پیوستند و منحرف شدند همه از ابتدا منحرف نبودند.

بیانات حاج منصور ارضی در دعای کمیل شب شهادت حضرت معصومه سلام الله علیها مورخ هشتم دی ماه ۱۳۹۶ حرم حضرت معصومه سلام الله علیها شهر مقدس قم


اَعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجیم بِسْمِ ٱللّهِ ٱلرَّحْمنِ ٱلرَّحِیمِ
الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُ لِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَا عَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها

مناجات باخدا از این نکته شروع می‌شود که خودخواهی‌های خود را برای او بیان کنیم و کج‌روی‌های خود را به حساب بیاوریم.
دو موضوع است که انسان را به کلی تغییر می‌دهد اول هوای نفس و دومی تزیین دشمن است که در دعای کمیل نیز به آن اشاره شده است " اتَّبَعْتُ فِیهِ هَوَى نَفْسِی وَ لَمْ أَحْتَرِسْ فِیهِ مِنْ تَزْیِینِ عَدُوِّی فَغَرَّنِی بِمَا أَهْوَى " هواى نفسم را در آن پیروی کردم و از فریبکارى آرایش دشمنم نهراسیدم، پس من را به خواهش دل فریفت.
علمای بزرگان ما مخصوصاً مقام معظم رهبری مدظله العالی بر دشمن‌شناسی و بصیرت اصرار دارند و برای هر موضوعی این مسئله را مقدمه می‌دانند. دعای کمیل سراسر دشمن شناسی است؛ یک وقت از نفس می‌گویی " أَعْدَى عَدُوِّکَ نَفْسُکَ الَّتِی بَیْنَ جَنْبَیْک " دشمن‌‏ترین دشمنانت، همان نفس توست که با خود دارى(البحار مجلسی، جلد ۶۷) . یا گاهی از دشمن بیرونی مانند شیاطین و ابلیس می‌گویی. اگر این دو خصلت در شخصی پدیدار شود می‌بینی نماز می‌خواند ولی آثار بندگی را در اعمال و زندگیش مشاهده نمی‌کنی. ما در کنار حرم حضرت معصومه سلام الله علیها آمده‌ایم، این دنیا گنجایش شناخت ایشان را ندارد. بدانید این‌جا دعایتان مستجاب می‌شود، خودتان را گول نزنید. دقت کنید اگر مبنای زیارت دروغ گفتن به خود باشد، زیارت تبدیل به ضیافت می‌شود. یعنی گویی یک مهمانی آمده‌ای و رفتی، به زیارت کسی نائل نشده‌ای. زمانی که این دو خصلت در شخصی قرار گیرد؛ اگر اعمالتان را هم درست و صحیح انجام دهید ولی هیچ تغییری در اعمال خود مشاهده نمی‌کنید. " إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَرِ" نماز را به‌پادار، که همانا نماز(انسان را) از فحشا و منکر باز مى‌دارد(سوره عنکبوت آیه ۴۵) . این آیه درخصوص نماز است ولی بقیه واجبات نیز از همین قاعده پیروی می‌کند، باید انجام فرائض شما را از منکر و فحشاء بیرون آورد.
نوع نگاه ما به رابطه بندگی در زندگی یا زندگی در بندگی که بزرگان دین نیز می‌فرمایند خیلی مهم است و دعای کمیل این دو رابطه را به ما گوش‌زد می‌کند. در این مکان مقدس ببینید می‌توانید با خداوند مناجات کنید؟ بدانید مناجات از این نکته شروع می‌شود که خودخواهی‌های خود را برای خداوند بیان کنیم، کج‌روی‌های خود را به حساب بیاوریم و بگوییم با همه بدی‌هایم جایی آمده‌ام که دستم را رد نمی‌کنند، جایی که مظهر " مبدل السیئات بالحسنات " است. این خانم از کجا آمده‌اند تا ما را به مسیر درست برسانند، به خداوند قسم برای هدایت ما آمده‌اند.

بدانید رزق  فاطمیه از بی بی فاطمه معصومه سلام الله علیها شروع می‌شود.
می‌فرمایند اگر حضرت معصومه سلام الله علیها را زیارت کنید گویی همه اهل بیت علیهم السلام را زیارت کرده‌اید، به‌همین‌خاطر است ایشان نماینده همه ائمه خوانده می‌شوند. بدانید رزق  فاطمیه از بی بی فاطمه معصومه سلام الله علیها شروع می‌شود. منتهی اینجا که آمده‌اید باید خود را آن‌گونه که هستید نشان دهید. کسی‌که نیمه شب برای مناجات و دعای کمیل می‌آید با دیگران فرق دارد یعنی باید مصمم به توبه باشد.
در روایات داریم که با زیاد شدن ربا و گناهان کبیره، باران کم می‌بارد. آیا افراد هیاتی هم منحرف شده‌اند؟ بعضی‌ها که برای زیارت به حرم آمده‌اند وقتی از حرم بیرون می‌روند گویی از زندان آزاد می‌شوند و باز رفتار و کردار قبلی خود را ادامه می‌دهند. توجه کنید بعضی از این اعمال و رفتارها مسخره کردن این دستگاه الهی به حساب می‌آید.
این دو مسئله را هرگز فراموش نکنید؛ از یک سو غلبه نفس اماره یا هوای نفس بر ما  و از سوی دیگر دشمنی که در بیرون تزیین شده و منتظر ماست، کارمان خیلی سخت است. همه در فتنه سال ۸۸ که منحرف نبودند، خیلی‌ها احساس می‌کردند در خط انقلاب و دین حرکت می‌کنند ولی به یک‌باره خود را در میان دشمنان انقلاب و دین خدا دیدند. این که می‌گویند یادآور فتنه ۸۸ و پاسخ مردم در نهم دی باشید، نه اینکه به یک مراسم و بزرگداشت تبدیل شود بلکه باید بفهمیم و بیدار باشیم آن‌هایی که به دشمن پیوستند و منحرف شدند همه از ابتدا منحرف نبودند. در زمان حال هم کسانی هستند که از انقلاب فاصله می‌گیرند.
به حضرت بگویید نزدیک است زمین بخورم، شما بینا هستید، محدثه هم هستید. تمام علما می‌گویند هرکسی که به در خانه حضرت معصومه سلام الله علیها بیاید گره‌هایش باز می‌شود و مشکلاتش حل می‌شود. منتهی تو باید خودت بخواهی!